Ero sivun ”Tony (Kyōshirōn alainen)” versioiden välillä
Siirry navigaatioon
Siirry hakuun
Rivi 19: | Rivi 19: | ||
| kuolema-gdw = | | kuolema-gdw = | ||
}} | }} | ||
− | '''Tony''' on [[Kyōshirō Shirogane| | + | '''Tony''' on [[Kyōshirō Shirogane|Kyōshirō]]n lauman jäsen. Hän on yksi 11:stä nuoresta koirasta, joista koulutettiin ninjoja [[Kōgan ninjakoirat|Kōgan ninjakoirien]] [[Vanhin (Kōga)|Vanhimman]] johdolla. |
==Ginga Densetsu Weed== | ==Ginga Densetsu Weed== |
Versio 5. heinäkuuta 2016 kello 13.49
Tony | |
---|---|
![]() | |
Nimi | |
Japaniksi | トニー |
Ääntäminen | tonii |
Muuta | |
Ulkonäkö | |
Sukupuoli | uros |
Muut tuntomerkit | puolipystyt korvat |
Ginga Densetsu Weed | |
Ensiesiintyminen | osa 16 |
Liittouma | Ōun soturit, Kyōshirō |
Tony on Kyōshirōn lauman jäsen. Hän on yksi 11:stä nuoresta koirasta, joista koulutettiin ninjoja Kōgan ninjakoirien Vanhimman johdolla.
Ginga Densetsu Weed
Tony oli hylätty ja/tai pahoinpidelty pentu, joka liittyi Kyōshirōn laumaan ja myöhemmin johtajansa mukana Weedin retkikuntaan. Weed päätti jättää hänet ja muut nuorimmat pennut Kōgaan, jotta he eivät menehtyisi taistelussa Hōgenia vastaan. Kōgan ninjakoirien Vanhin piti pennuista huolta ja opetti heille ninjutsua.
Myöhemmin Kyōshirō haki Tonyn ja muut aikuistuneet pennut auttamaan taistelussa Venäjän sotakoiria vastaan.
Tony oli myös mukana taistelussa hybridikarhuja vastaan, jossa hän haavoittui, kun suurin hybrideistä raateli häntä ja Masaota.