Ero sivun ”Junnosuke” versioiden välillä
p |
|||
Rivi 22: | Rivi 22: | ||
Hän on yksi viidestä koirasta, jotka saapuivat Kamakiri-veljesten kanssa katsomaan tuhoutunutta [[Ōu]]n paratiisia. He löytävät eksyneen [[Sirius]]-pennun ja ottavat hänet mukaansa. Junnosuke määrätään kantamaan voimatonta pentua. | Hän on yksi viidestä koirasta, jotka saapuivat Kamakiri-veljesten kanssa katsomaan tuhoutunutta [[Ōu]]n paratiisia. He löytävät eksyneen [[Sirius]]-pennun ja ottavat hänet mukaansa. Junnosuke määrätään kantamaan voimatonta pentua. | ||
− | Myöhemmin, kun ryhmä on palannut Bingoon, Sirius pakotetaan taistelemaan Junnosukea | + | Myöhemmin, kun ryhmä on palannut Bingoon, Sirius pakotetaan taistelemaan Junnosukea vastaan. Junnosuke jää alakynteen ja hänen jalkansa murtuu, jolloin [[Akakamakiri]] toteaa hänet hyödyttömäksi ja käskee Siriusta tappamaan hänet. Sirius kieltäytyy tottelemasta, jolloin Akakama lyö hänet puuta päin. Junnosuke alkaa itkeä ja kiittää Siriusta henkensä pelastamisesta. |
+ | |||
+ | Junnosuke ystävystyy Siriuksen kanssa, ja he myöhemmin käyvät yhdessä [[Shikoku]]ssa hieromassa rauhaa [[Yamabiko Kurohabaki]]n lauman kanssa. | ||
Versio 16. lokakuuta 2014 kello 13.10
Junnosuke | |
---|---|
![]() | |
Nimi | |
Japaniksi | 順之介 |
Ääntäminen | dzunnos'ke |
Merkitys | (ei suoranaista merkitystä) |
Muuta | |
Ulkonäkö | |
Sukupuoli | uros |
Turkinväri | musta-valkoinen, siniharmaa kuono |
Silmät | siniset |
Ginga Densetsu Weed: Orion | |
Liittouma | Sirius, Akakamakiri, Kurokamakiri, Kamajirō |
Junnosuke on Kamakirin poikien lauman jäsen.
Hän on yksi viidestä koirasta, jotka saapuivat Kamakiri-veljesten kanssa katsomaan tuhoutunutta Ōun paratiisia. He löytävät eksyneen Sirius-pennun ja ottavat hänet mukaansa. Junnosuke määrätään kantamaan voimatonta pentua.
Myöhemmin, kun ryhmä on palannut Bingoon, Sirius pakotetaan taistelemaan Junnosukea vastaan. Junnosuke jää alakynteen ja hänen jalkansa murtuu, jolloin Akakamakiri toteaa hänet hyödyttömäksi ja käskee Siriusta tappamaan hänet. Sirius kieltäytyy tottelemasta, jolloin Akakama lyö hänet puuta päin. Junnosuke alkaa itkeä ja kiittää Siriusta henkensä pelastamisesta.
Junnosuke ystävystyy Siriuksen kanssa, ja he myöhemmin käyvät yhdessä Shikokussa hieromassa rauhaa Yamabiko Kurohabakin lauman kanssa.