Kazuo (Kyōshirōn alainen)
Kazuo | |
---|---|
![]() | |
Nimi | |
Japaniksi | 三男 |
Ääntäminen | kazuo |
Merkitys | kolmas poika |
Muuta | |
Ulkonäkö | |
Sukupuoli | uros |
Turkinväri | vaalea |
Silmät | mustat |
Ginga Densetsu Weed | |
Ikä | muutama kuukausi |
Liittouma | emo, Kōji, Kōichi |
Kazuo on Kōjin ja Kōichin veli. Hän on veljeksistä nuorin ja arin.
Hän yritti paeta emonsa ja veljiensä kanssa Ōuun, Shōgunin makakien jahdatessa heitä. Veljesten emo kuoli puolustaessaan pentujaan apinoilta ja sitä ennen käski pentujen jatkaa matkaa.
Kazuo veljineen tapasi tämän jälkeen Jeromen, jota he ensin pitivät aiempana hyökkääjänä. Makakit sieppaavat Kazuon ja sitten tämän veljetkin, mutta Yukimuran joukot pelastavat heidät ja vievät heidän laumansa luo.
Yukimura yrittää kouluttaa veljeksistä apinoiden metsästäjiä, käskemällä heidät tappamaan Pepe-nimisen apinanpoikasen. Kazuo ja Kōji epäröivät ensin, mutta käyvät sitten kimppuun. Jerome yrittää estää Yukimuraa yllyttämästä pentuja, jolloin Yukimura heittää hänet samaan taistelukuoppaan, jossa pennut ja Pepe ovat. Hämmentyneet pennut päästävät irti Pepestä ja Jerome kertoo heille, että on väärin käydä viattoman Pepen kimppuun.